Connect with us

Didim

Sen yine mi özür diliyoreee…

Murat Övünç yine özür diledi ve “Suskunluğumu bozuyorum, artık bir şeyler söyleme zamanı geldi. Öncelikle sayın Yeşim Salkım hanımefendiden çok özür diliyorum. Yaptığım çok büyük bir terbiyesizlikti. Kendisinden çok özür diliyorum. Lütfen özrümü kabul eylesin. Bu arada çalıştığım firmalara ‘Murat Övüç’ü çıkarmayın’ diye telefonlar geliyormuş. Bir insanın ekmeğiyle oynanmaz. Tekrar özür dilerim, saygılar.”

Published

on

Bodrum'da kadınlar Murat Övünç'ü aralarında istemediler
Haber : Umut Kaşan / Didim Jet Magazin Gazetesi

Adamlık da cinsiyet değil şahsiyet meselesidir. EEEEE SEN KALDIRDIN O *ÖTÜ !

Sosyal medya fenomenlerinden @kutupzenzici (O. A ) twitter üzerinden yaptığı paylaşımda ” Bodrum’da kadınlar #İstanbulSözleşmesi’nin iptal edilmemesi için oturma eylemi yapıyor. Asıl haber bu ama maalesef bu haber olmuyor!Murat ÖvüÇ’ün eyleme katılmasına izin verilmiyor ve mevzu haberleşiyor! Murat Övüç oraya gitmese haber değeri taşımıyor yani, işte asıl sorun bu! Habercilik anlayışı bu çünkü, işin içerisinde magazin yoksa asıl önemli konu da pas geçiliyor. Kızmamız gereken Murat Övüç değil, ülkedeki magazin merakı. Vasatları ünlü edip, peşinden koşturmaya bayılıyoruz. Sonra şöyle yaptı böyle yaptı, eee sen kaldırdın o *ötü! (@kutupzencisi)” dedi.

Kutup Zencisi

Kutup Zencisi’nin yaptığı bu paylaşımı gazetemizde manşetimize taşıdık.

Kutup Zencisi’nin yaptığı bu paylaşımı gazetemizde manşetimize taşıdık.

KALDIRANLAR UTANSIN. BİZ KALDIRMADIK! KALDIRANLARI DA İYİ BİLİYORUZ.

DİDİM’DE İLK TEPKİLERDEN BİRİ DE BİZDEN GELDİ.

Peki ne oldu? Nasıl oldu? Kim ne dedi?

Muğla’da vahşice katledilen, hepimizi yasa boğan Pınar Gültekin‘in cinayetine sosyal medyada ünlü ünsüz milyonlarca vatandaş tarafından yorum yapıldı.

Tüm Türkiye’yi yasa boğan acı haberin ardından sivri dilli sosyal medyada fenomen Murat Övünç‘ün www.enbursa.com’a yaptığı açıklama çok tepki çekti. Başta kadınlar olmak üzere binlerce Sosyal Medya kullanıcısı Murat Övünç’e sert ve şiddetli tepki gösterdi. Murat Övünç “Ben biraz sivri dilliyimdir kusura bakmayın. Kadınlar da bazen freni bilmiyorlar. Abi bir dur artık adamı neden çıldırtıyorsun? N’olacak bu kadınlar, “Şiddete uğradık, tacize uğradık, bizi vurdular” tutun dilinizi! Kadın her zaman erkeğin bir adım arkasında olmak zorunda. Şimdiki kadınlar maalesef adama saydırıyorlar, küfrediyorlar, gaza getiriyorlar e erkekler de yani… Tabi ki şiddete karşıyım. Asla hiçbir kadın şiddete maruz kalmamalı.” demişti.

Bu sözlere tepki veren milyonlarca kadın gibi sanatçı Yeşim Salkım da bu açıklamalar üzerine tepki gösterdi ve aynı günlerde sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Haddini aşıp da bize kadınlığı öğretmeye kalkarsan, seni o takip eden ve arkanda olduğunu zannettiğin kadınlar da kurtaramaz” dedi.

Bunun üzerine önce ben yanlış anlaşıldım bu röportajı da yapalı iki yıl olmuştu diyerek kadınlarda özür dileyen Murat Övünç daha sonra Antalya sahnesinde şarkısına başlamadan önce, şarkıcı Yeşim Salkım’a “Bir tane şarkıcı var, or*spu. Yeşim Salkım or*spusu. Beni kadın düşmanı ilan etmiş. Ulan bütün kadınların yanında ben varım. Ben mağdur kadınların yanındayım. Seni or*spu!” diyerek ağır hakaretlerde bulundu.

2 çocuk annesi Salkım’a küfür ettiği sırada, alanda bulunan bazı vatandaşlar ise alkışlayarak ve gülerek destekte bulundular.

NE ÖZÜRÜNÜ KABUL EDİYORUM NE DE SENİN BANA KADINLIK DERSİ VERMENİ KABUL EDİYORUM.

Murat Övüç’ün Yeşim Salkım’a yaptığı bun hakaret görüntülerinin sosyal medyaya düşmesiyle, birçok ünlü sanatçı ve sosyal medya kullanıcısı Övüç’ün bu davranışını kınayarak, Yeşim Salkım’a destek oldu. Gazetemiz editörü ve imtiyaz sahibi Umut Kaşan da aynı gün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Murat övünç’ün kadınlarla ilgili söylem ve yorumlarına tepki vererek

“Ne özürünü kabul ediyorum, ne de senin bana kadınlık dersi vermeni! Sizin yer aldığınız hiç bir sahne programı ve tanıtım hiç bir yayın organımızda da yer bulmayacaktır.” dedi.

Daha çok kadınlardan tepki alan fakat sahne almaya, program yapmaya ve para kazanmaya devam eden Murat Övünç ertesi gün de Didim’de sahne aldı.  İnternet fenomeni Murat Övünç‘ü Didim’de coşkulu bir kalabalık karşıladı. Sanatçı Yeşim Salkım kendi sosyal medya hesabından kendisine hakaret edilen görüntüleri paylaşarak, hukuki sürece gittiğini duyurdu.

Bu olayın haberini yapan ve bu olaydan bahseden pek çok yayın organı ve sosyal medya kullanıcısı bu sevimsiz olayın Didim sahne programında gerçekleştiğini düşünerek sosyal medyada ise Didim de hiç olmadığı kadar çok konuşuldu.

Antalya’da sahne aldığı işletmenin Müdürü Yılmaz Pilgir, Övüç’ün bu hareketini ve söylemlerini şiddetle kınadıklarını belirterek, “Biz bu davranışı tüm kadınlara yapılmış olarak algılıyoruz. Bizim sahnemizde böyle bir olay yaşandığı için tüm kadınlardan özür diliyoruz. Murat Övüç’le yaptığımız bütün anlaşmaları iptal ediyoruz. Kendisiyle bu pazar günü tekrardan bir etkinliğimiz vardı fakat onu iptal ettik. Cumartesi akşamı Yeşim Salkım‘la birlikte tüm kadın misafirlerimize ücretsiz konser veriyoruz. Tüm kadın misafirlerimizi bekliyoruz. Her türlü şiddetin karşısındayız. Ayrıca Murat Övüç’e peşin olarak ödediğimiz bir sonraki konserin ücretini de talep de etmiyoruz” ifadelerini kullandı. Didim’de sahne aldığı işletme de bir açıklama yaparak, yaşanan olayı bilmediklerini ve sonradan öğrendiklerini, bu olayın Didim’de geçmediğini ifade ederek Murat Övünç’ü kınadıklarını ve bir daha çalışmama kararı aldıklarını duyurdu.

Bu olaya karşı tepkiler çığ gibi büyürken sanat camiasından da sanatçı Yeşim Salkım’a destekler gelmeye devam etti. Ünlü söz yazarları da şarkılarının Övüç tarafından seslendirilmesini yasakladı. Aslızen “Hadi Hadi” ile “Çalkala”, Altan Çetin “Aleni Aleni” ile “Tabi Tabi” eserlerini yorumlarsa hukuki işlem başlatacağını duyurdu.

Sanatçı Hayko Cepkin ise “Şu işi ayar edip para kazanana kızmayın. Şu işe para verip gidene kızın. İşi yapan, hangi hıyardan, hangi mevsimde nasıl turşu yapılacağını iyi biliyor. Hıyarın, hıyar olduğundan haberi yok. Sanatı bitirdiniz, müzisyeni küstürdünüz. Hakedilen yaşanacaktır.” dedi.

Yılmaz Morgül ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi: “Eğer kadın cinayetleri ve çocuk cinsel istismarları için idam çıkmazsa en yakın zamanda sahnede kendimi yakacağım!”

Aynı günlerde, Bodrum Kadın Platformu’nun çağrısıyla Bodrum’da bir gurup kadın, Bodrum Belediye meydanında kadın hakları ve İstanbul Sözleşmesi ile ilgili bir araya gelen kadınlar, oturma eylemi yaptı. Eylemi görüp, eylem esnasında meydandan lüks bir araçla geçen sosyal Murat Övüç, eylemi görüp alana gelmek ve kadınlara destek vermek istedi. Eylemciler ise Murat Övüç’ün daha önce kadınlarla ilgili yaptığı açıklamalar sebebiyle Övüç’ü alanda istemediler. Kadınların kendisini istemediği alandan öfke ile uzaklaşan Murat Övüç ise kadınlara “cahil” diye bağırdı.

Eylemcilerden Cihan Aydın Bozkurt isimli bir kadınla tartışan Övüç bağırarak alandan ayrılırken, “Yanılıyorsunuz. 2 yıl önceydi o. 2 yıl. Cahil. 2 yıl önceki konuşmamı yeni yayınlanmış gibi anlattılar burada. Böyle cahil insanlar bunlara inanıyor işte” diye bağırdıktan sonra uzaklaştı.

Oturma eylemi sonunda basın mensuplarına açıklama yapan Cihan Aydın Bozkurt ise ifadesinde “Murat Övüç, bu eylem üzerinden kendisini aklayamaz. Kadınlar şiddete uğrarken onun söylediği her şeyi biliyorum. Bunu 2 yıl önce söyledim diyerek aklayamaz. Bunun hiçbir şekilde pişmanlığı olmaz. Öncelikle tutumunun değişmesi gerekiyor, buraya katılarak olmuyor. Kendisini aklamaya geldi.” dedi.

Tüm bu tepkiler üzerine sosyal medya fenomeni Murat Övünç yine özür diledi ve “Suskunluğumu bozuyorum, artık bir şeyler söyleme zamanı geldi. Öncelikle sayın Yeşim Salkım hanımefendiden çok özür diliyorum. Yaptığım çok büyük bir terbiyesizlikti. Kendisinden çok özür diliyorum. Lütfen özrümü kabul eylesin. Bu arada çalıştığım firmalara ‘Murat Övüç’ü çıkarmayın’ diye telefonlar geliyormuş. Bir insanın ekmeğiyle oynanmaz. Tekrar özür dilerim, saygılar.” dedi.

Murat Övüç’ün özür dilemesinin ardından sanatçı Yeşim Salkım, sosyal medya hesabından

“Kalabalıkta artistlik yapanın tenhada özrü olmaz.” paylaşımını yaptı.

Haber : Umut Kaşan / Didim Jet Magazin Gazetesi. Bu haber “Didim Jet Magazin Gazetesi”nde yayınlanmıştır.

Didim

SATILIK DAİRE – Realty World Kıyı Gayrimenkul

Didim Altınkum Mahallesi Avcılar Bölgesi’nde. Miranda Gardens Sitesi içerisindeki 2+1 Ara Kat Dairedir. İLETİŞİM: Realty World Kıyı Gayrimenkul

Published

on

Satilik Daire- RealtyWordKiyiGayrimenkul

SATILIK DAİRE

MİRANDA A7

Didim Altınkum Mahallesi Avcılar Bölgesi’nde.

Miranda Gardens Sitesi içerisindeki ara kat dairedir.

2 Yatak Odası,

Açık Mutfak,

1 WC Banyo ve

2 Adet geniş balkondan oluşmaktadır.

Yatak Odasının Balkonu 15m2 ve Salonun Balkonu 30m2’dir.Kısmi eşyalıdır.

FİYATI: 435,000

İLETİŞİM: Realty World Kıyı Gayrimenkul

Gökhan Dura : 0 543 573 27 59

Continue Reading

Didim

COVİD-19 ‘U BİTİRECEK AŞILARI BAŞLADI, O TARİHİ ANLARA TANIKLIK ETTİK…

#CoronaVac aşısı olan ve açıklamalarda bulunan Didim Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ethem Bilgiç ” Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemine (ÇKYS)  kayıtlı 340 personelin bulunduğunu belirterek “340 personelimizden 36’sı Covid-19 geçirdiği için yaklaşık 300 personelimize aşılama yapacağız. Hastane bünyemizde oluşturduğumuz 10 adet aşı odasında aşılama işlemlerini gerçekleştireceğiz. Elimizde yeterli sayıda aşımız mevcuttur. 

Published

on

Koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla acil mücadele kapsamında kullanılacak CoronaVac aşısı, tüm Türkiye’de olduğu gibi Didim’de de görev yapan yaklaşık sayıları 300’ü bulan sağlık çalışanlarına randevu sistemi ile 14 Ocak 2021 günü sabah saatlerinden itibaren uygulanmaya başlandı. 28 gün sonra ikinci doz aşı uygulaması tekrarlanacak.

#CoronaVac aşısı olan ve açıklamalarda bulunan Didim Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ethem Bilgiç “Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemine (ÇKYS)  kayıtlı 340 personelin bulunduğunu belirterek “340 personelimizden 36’sı Covid-19 geçirdiği için yaklaşık 300 personelimize aşılama yapacağız. Hastane bünyemizde oluşturduğumuz 10 adet aşı odasında aşılama işlemlerini gerçekleştireceğiz. Elimizde yeterli sayıda aşımız mevcuttur.

İlçemizde bulunan sağlık çalışanları randevu aldıkları takdirde Didim Devlet Hastanesi bünyesinde aşı uygulaması gerçekleştireceğiz.

65 yaş üzeri vatandaşlarımız, MHRS sisteminde açıldığı takdirde randevu alarak aşı olabilecekler.

Ege İdea Dergi / Jet Magazin Gazetesi – Haber : Ege KandemirUmut Kaşan

Continue Reading

Didim

Hayatımız Porno olmuş. Kral da Çıplak. Bu dizi de Didim’de çekildi…

Pornonun tüm toplumlarda hayatın her alanında kendine yer bulduğu ve bulunduğu her yerde bir rant olduğunu ve toplum olarak el altından gayet iyi beslediğimizi düşünürsek müthiş iki yüzlüyüz.

Bu çok ayıp, bu ahlaksızlık bu kadarı da olmaz ki! Ohh iyi olmuş bu ahlaksızlıklar toplumu aile yapımızı bozuyor iyi oldu diyenlere de bir çift lafım var. Ahlaksızlık, yalancılık, şarlatanlık ve özel hayatın ihlal edildiği sabah kuşakları, +18 uyarısı taşımayan diziler, televizyon programları duyarınıza gitmiyor mu? Yaş sınırı olan ücretli ve özel bir platformda yayınlanan kategorisi, tarzı belli bir dizidir çıplak.  Altı ay sonra yayından kaldırmak da sansürdür. 

Published

on

Çıplak Dizisi Didim'de Çekildi
Prev1 of 2
Use your ← → (arrow) keys to browse

Peşin peşin başta şunu kabul edelim. Evet son yıllarda pornoya kolay erişim, güzel olan her şeyi de pornografik hale getirdi.

Pornonun giderek yükselen grafiği güzellik algımızı da değiştirdi. Güzel kadın, seksi kadın demek oldu. Oysa güzelliğin tek işlevi insanlarda seks isteği uyandırmak değildir, Olmamalıdır da!  Güzelliğin tek işlevi seksi olma halini, hani tabiri caizse seksilik ölçüsü kabul edilen seksapaliteyi canlandırmak mıdır?  Ne münasebet!

Mimaride, tasarımda, resimde, sanatta nasıl ki pek çok farklı güzel tarz varsa kadın da çok farklı şekillerde güzel olabilir. Güzellik algımıza gelen filtreler, kolay güzellikler, anlık çarpıcı değişimler daha genç, daha güzel, daha seksi halleri getirdi. Bedenimizi gençleştirir ve güzelleştirirken bilmeden, anlamadan ruhumuzu da çürüttü ve çirkinleştirdi.

Kaz ayaklı, yamuk burunlu, ince dudaklı ya da koca popolu kendine has çok da güzel kadınlar vardı eskiden. Nerede onlar? Şimdi herkes tornadan çıkmış gibi. Aynı kaşlar, aynı dudaklar, aynı bakışlar, aynı pozlar, aynı seksi pozlar.

Latincede Porn fahişe demek. Porno da dolaysız bir biçimde, gerçek hedefi cinsel arzuları hareketlendirmek olan, duyarlılığı köreltirken hazzı besleyen ve bundan beslenen durum. Pornografi de illa kadın, seks, resim veya yazı demek de değil. Her şeyin pornosu var.

Misal FoodPorn diyor ecnebiler.

Yiyeceklerin, yemeklerin özellikle reklamlarda çeşitli erotik yan anlamlarla doldurulması demek food porn. Reklam ya da pazarlama sektöründe olanlar çok iyi bilir. Özellikle şu son dönem sadece food porn işler var. Kaşıktan sosu damlayan profiterol videoları, kırmızı ruju ile dondurma yiyen kadınların olduğu reklamlardan bahsediyorum.

Misal bir kasap tıpkı bir kadını sever gibi sevdi eti, şaplakladı eti, sevişir gibi pişirdi ve hiç olmadık paraya sattı ve kendisi de yarı çıplak halde olayın sonunda acayip bir el hareketi ile tuz ekledi pişmiş etinin üzerine. Adı zamanla jenerik bir markaya dönüşen, fenomenleşen bu ünlü aşçı kişiyi tanıdınız hemen değil mi? Satış rekorları kırdı ve elbette hemen kötü taklitleri çıktı. Aslında food porn yaparak, et şaplaklayarak ve sevişmeye hazır gibi yemek pişirerek ünlü oldu.

Oysa bizim kültürümüzde ölmüş hayvana bile olsa yapılan böylesi bir muamele ayıptır, günahtır, haramdır. Müslüman mahallesinde salyangoz sattı ve sattı da yani! Bu durum aynı zamanda gerçek bir başarıdır. Ayıptır, günahtır, haramdır ahlak dışıdır gibi tüm durumlar çok ünlü ve çok takipçili kişilerde kayıtlara geçmiyor olmalı ki her aşçı bir kez elindeki ete vurmuştur bu food porn yapan ünlü ve tanınmış açşı sayesinde.

Halimeyi samanlıkta bastılar, şalvarını gül dalına astılar diyor bir türkümüzde.İndim derelerine, bilmem nerelerine kaytan bıyıklarımı, sürsem nirelerine? Diyor başka çok sevilen bir türkü. Tombul tombul memeleri anlatan türküler hep çok seviliyor, hep satıyor. Kız hepsi senin mi diye soruyor bir şarkı! Sarı şekerim, hadi bize gidelim bana şekerini ver diyor bir başka şarkı…

Sanatta ve edebiyatta sinemada, sosyal medyada hayatın her alanında porno var. Fahişelerin gizemli hayatları, aşkları çok okunuyor, çok izleniyor. Senaristlere ilham, şairlere peri oluyor çoğunlukla onların gizemli be renkli (daha&helliip;)

Prev1 of 2
Use your ← → (arrow) keys to browse

Continue Reading

Çok Okunanlar