Connect with us

Didim

Gazetemize reklam vermek için…

Didim Jet Magazin Gazetemize vereceğiniz tüm reklamlar ayrıca tüm sosyal medya kanallarımızda instagram + facebook + youtube da ve www.didimjetmagazin.com internet sitemizde bedelsiz yer alır.

Published

on

Didim Jet Gazetesi_Umut Kaşan

Didim Jet Magazin Gazetemize vereceğiniz tüm reklamlar ayrıca tüm sosyal medya kanallarımızda instagram + facebook + youtube da ve www.didimjetmagazin.com internet sitemizde bedelsiz yer alır.

 • İşinizi ve hizmetlerinizi anlattığınız bilgilendirici metin , satışa yönelik
 • Özel Basın Bülteni,
 • Özel Röportajlar,
 • Davet, Açılış,
 • Duyuru , Kampanya ve tüm diğer tanıtıcı faaliyetler için gazetemiz size bedelsiz “Profesyonel Reklam Desteği” de sağlayacaktır.
  ( Görsel grafik tasarım ve tanıtıcı video hazırlamak gibi )

Bununla beraber tüketici nerede ise biz de oradayız. Özellikle çok aktif olduğumuz instagramda çok takipçili üç ayrı hesap Story ve Story Video ve Post özel tanıtımları ( tanıtım metinleri ) ile sizi işinizi, ürününüzü, kampanyanızı satışa yönelik özel reklamlar ile duyurur.

Didim Jet Magazin Gazetemize vereceğiniz Reklam hem gazetemiz üzerinden hem de tüm sosyal medya kanalları üzerinden ayrı yayınlananır. Gazetemize :

 • TAM SAYFA (28,5 cm x 41,5)
 • YARIM SAYFA (28,5 cm x 16,5)
 • ÇEYREK  SAYFA (9,5 cm x 16,5)  Reklam verebilirsiniz.

İnstagram Story Post ve Post Video Nedir ?

Instagram ‘Stories’ yani ‘Hikayeler’ özelliği kullanıcıların ekranına düşen, profile girmeyi gerektirmeyen 15 sn’lık özel dikey formattı olan ve 24 saat içerisinde otomatik olarak silinen fotoğrafların paylaşılmasını sağlıyor. Bu şekilde takipçilerinizi ve firmanızı etiketleyerek reklamı size yönlendiriyor, paylaştığınız fotoğrafları milyonlarca takipçi görüyor ve bu fotoğraflar instagram standarları gereği 24 saat içerisinde siliniyor.

Instagram ‘Post’ yani ‘Video Paylaşım’ özelliği profilinizde ilgili paylaşım tarihinde sabitlenen takipçilerinizin beğeni ve görüşlerine açık paylaşımlardır. Sizin profilinize girildiğinde görülebilir. Bu instagram paylaşımları özel reklam görseli, olabildiği gibi size özel kısa bir video ve tanıtım metni de olabiliyor. İnstagram standartları ile 59 sn lik paylaşımlara imkan veren bu “Post Video” özelliğini milyonlarca kişi-firma – marka profosyonel tanıtım için kullanıyor.

TAM SAYFA REKLAM

Gazetemizin çıkan bir baskısında “Tam bir Sayfa” reklamlar (28,5 cm x 41,5) için görsel reklam ve video reklam tasarımlarımız ücretsizdir.

Tam sayfa reklam için öncelikle yerimizin müsait olması gerekiyor.İlgili reklam alanı en çok talep edilen reklam alan olduğu için daimi önceliğimiz mevcutta reklam veren kişi firma ve markalar olduğu için reklam alanımız var ise reklamınızı kabul edebiliyoruz.

 • Didim Jet Magazin Gazetemize vereceğiniz tam sayfa Reklam ile 15 gün boyunca tüm sosyal medya kanallarımızdan post + story post ve story video paylaşımları ile sosyal medyada da reklamınızı yapıyoruz. Size özel hazırladığımız tüm reklam envanterini daha sonra da kullanmanız için sizinle de paylaşıyoruz.
 • 15 gün boyunca hep aynı tanıtım videosunun paylaşılmaması için de üç farklı ayrı kısa tanıtım videosu hazırlıyoruz. Tam Sayfa Gazete Reklamı paketinde  5 ayrı story paylaşım görseli tasarımı ve 3 ayrı story video post vardır.”
 •  Didim’in çok sevilen ve milyonlarca kişi tarafından takip edilen “@didim_jet_sosyete” tescilli marka insagram hesabı Ege İdea Dergi instagram hesabı @didimdergi ve gazetemizin instagram hesabı @didimjetmagazin sadece “Didim Jet Magazin Gazetesindeki” reklamları paylaşır ve duyurur.
  Bununla beraber @dualiteli Umut Kaşan da size gereken reklam desteğini sağlar.
 • @didim_jet_sosyete” insagram hesabında, gazetemizdeki tam sayfa reklam içeriği ile aynı olacak şekilde her gün “Story Video” olarak yer alacaktır. Bazen günde iki kez iki ayrı paylaşım yapıyoruz.
 • Gazetemizdeki reklam görselinizi instagram postu olarak da paylaşıyoruz.
 • @didim_jet_sosyete” paylaşımlarının yanı sıra isme özel bir pencere ile reklamınızı profilinde sabitliyor.
 • @didim_jet_sosyete” story ve post paylaşımlarında web sitenize ya da ilgili satış sayfanıza link yönlendiriyor.
 •  wwww.didimjetmagazin.com internet sitemizde Jet Reklam linkinde göreceğiniz gibi ilgili reklamınızın Youtube kanallarında da yer almasını sağlıyor ve bu linki web sitemizde de paylaşıyoruz.

YARIM SAYFA REKLAM

Gazetemizin çıkan bir baskısında ” Yarım Sayfa” reklamlar (28,5 cm x 16,5) için görsel reklam ve video reklam tasarımlarımız ücretsizdir. Tam sayfa reklam için öncelikle yerimizin müsait olması gerekiyor. İlgili reklam alanı için daimi önceliğimiz mevcutta reklam veren kişi firma ve markalar olduğu için reklam alanımız var ise reklamınızı kabul edebiliyoruz.

 • Gazete reklam tasarımları ile birlikte size özel instagram ve facebook kısa video tanıtımlarınız için de ayrıca tasarım bedeli talep etmiyoruz. Didim Jet Magazin Gazetemize vereceğiniz tam sayfa reklam ile 15 gün boyunca tüm sosyal medya kanallarımızdan post + story ve story video paylaşımları ile sosyal medyada da reklamınızı yapıyoruz. Size özel hazırladığımız tüm reklam envanterini daha sonra da kullanmanız için sizinle de paylaşıyoruz.
 • Yarım Sayfa gazete reklamı paketinde  2 ayrı paylaşım görseli tasarımı ve 1 ayrı story video paylaşımı hazırlıyor 15 güm boyunca tüm sosyal medya hesaplarımızda düzenli aralıklarla paylaşıyoruz.
 • Didim’in çok sevilen ve milyonlarca kişi tarafından takip edilen “@didim_jet_sosyete” tescilli marka insagram hesabı Ege İdea Dergi instagram hesabı @didimdergi ve gazetemizin instagram hesabı @didimjetmagazin sadece Didim Jet Magazin Gazetesindeki reklamları paylaşır ve duyurur. Bununla beraber @dualiteli Umut Kaşan da size gereken profosyonel reklam desteğini sağlar.
 • @didim_jet_sosyete” insagram hesabında gazetemizdeki yarım sayfa reklam içeriği ile aynı olacak şekilde düzenli aralıklarla “Story Video” olarak yer alacaktır.
 • @didim_jet_sosyete” paylaşımlarının yanı sıra isme özel bir pencere ile reklamınızı 15 gün boyunca profilinde sabitliyor. ( Reklam çalışmamız bitince siliniyor )
 • @didim_jet_sosyete” story ve post paylaşımlarında İlgili satış sayfanıza ya da web sitenize link yönlendiriyor.
 • wwww.didimjetmagazin.com internet sitemizde “Jet Reklam” linkinde göreceğiniz gibi reklamınızı web sitemizde de paylaşıyoruz.

Kısaca Didim Jet Magazin Gazetemize vereceğiniz Yam Sayfa Reklam ile size özel 2 ayrı tanıtım görseli (tanıtım metni) + 1 instagram post video + 1 instagram story video + instagramda Didim Jet Sosyete Hesabı dahil 3 ayrı hesaptan 15 gün byounca düzenli reklam.

 

ÇEYREK SAYFA REKLAM

Gazetemizin çıkan bir baskısında ” Çeyrek Sayfa” reklamlar (9,5 cm x 16,5) için görsel reklam tasarımlarımız ücretsizdir. Çeyrek sayfa reklam için öncelikle yerimizin müsait olması gerekiyor. İlgili reklam alanı için daimi önceliğimiz mevcutta reklam veren kişi firma ve markalar olduğu için reklam alanımız var ise reklamınızı kabul edebiliyoruz.

 • Gazete için hazırladığımız reklam tasarımlarınızı aynı zamanda story paylaşımında kullanıyoruz.
 • Didim’in çok sevilen ve milyonlarca kişi tarafından takip edilen “@didim_jet_sosyete” tescilli marka insagram hesabı Ege İdea Dergi instagram hesabı @didimdergi ve gazetemizin instagram hesabı @didimjetmagazin sadece Didim Jet Magazin Gazetesindeki reklamları paylaşır ve duyurur. Bununla beraber @dualiteli Umut Kaşan da size gereken profosyonel reklam desteğini sağlar.
 • @didim_jet_sosyete” insagram hesabında 15 gün boyunca gazetemizde kullandığımız görsel reklamı düzenli aralıklarla “Story ” olarak yer paylaşır. İnternet siteniz ya da ilgili satış sayfanıza link yönlendirir. Sizden gelen etiketleri kabul eder.

 

Didim

ELVAN İLK ŞARKISI “ PSİKOZ” İLE BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Çocukluğundan bu yana içten içe hep müzikle de ilgilenen Elvan Telyakar’ın yeni başlayan müzikal yolculuğu herkesi şaşırttı. Psikoz tüm dijital platformlarda

Published

on

elvantelyakar_psikoz
elvantelyakar_psikoz

Elvan Telyakar 

Çocukluğundan bu yana içten içe hep müzikle de ilgilenen Elvan Telyakar’ın yeni başlayan müzikal yolculuğu herkesi şaşırttı. 1980 Kars doğumlu eşi Mete Telyakar ve çocukları ile uzun yıllardır Didim’de yaşayan Elvan Telyakar Didim Selçuk Özsoy Lisesi mezunlarından. Girne Amerikan Üniversitesi eğitimi için bir süre Kıbrıs’ta da yaşayan Elvan, Anadolu Üniversitesinde Türk Dili ve Edebiyatı üzerine de lisans yapan renkli ve sosyal kişiliği ile Didim’de tanınan ve sevilen simalardan olan sanatçı, geçmişte bir dönem radyo programcılığı da yapmış.

Çocukluğundan bu yana, yaşadığı, biriktirdiği ne varsa artık kendisinde taşmaya başlayınca ve taşıyamaz hale gelince Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Ruh Sağlığı ve Hastalıklarında kendisine konulan Psikoz Teşhisi sonrası, uzunca bir tedavi süreci geçirmiş.

elvantelyakar_psikoz

Elvan Telyakar 

‘Ne yazdıysam hepsi çok gerçek !’

En genel ve basit tanımı ile Psikoz, depresyon ile başlayıp, zamanla gerçeklik algınızı bile değiştiren, hayatı zorlaştıran psikiyatrik bir hastalık. Kişilerin gerçeklerden ve dış dünyadan koparak, kendi iç yolculuğunda yaşadığı kavrama, düşünce, idrak, konuşma ve davranış problemleri ile ortaya çıkan ve tedavi edilebilen beyin hastalığı diye tarif ediyor kitaplar.

Pek çok kişi hasta olduğunu bile bilmiyor, psikolojik hastalıkları tanımıyoruz bile. O kadar çok içine bakmaya başlıyorsun ki, her duygunun kat be kat farkında olmaya başlıyor, her duygunun yaşattığı durumu da herkesten farklı olarak daha yoğun yaşıyorsun. Süreçte dün bugün yarın bazen iç içe geçebiliyor. Hayatın her anı, acısı ve tatlısı ile kıymetli. Her şey üretime dönüşebilir.

Geçmiş dönemlerde yaşadığım, hissettiğim ne varsa, tedavi sürecinde yazdım ben psikoz’u. Herkesten ve her şeyden izole olup müziğe sarılmışım. Müzik öyle şifalı ki, bazen acı, bazen neşe, bazen ağıt, bazen öğüt.

‘En çok ben şaşırdım!’

Çocukluğumdan bu yana hep yazdım, söyledim söylendim, içten içe hep mırıldandım ama bu performansı ben de kendimden beklemiyordum. en çok ben şaşırdım ama iyi ki şaşırttım.

Elvan Telyakar 

Elvan Telyakar 

Uyumadım gecelerce, yemedim içmedim onca gün dedim. Ne yaşadıysam onu yazmışım işte ama bak bugün herkes kendinden bir parça buldu. Şimdi bana gelen yorumları okudukça iyi ki yazmışım, iyi ki yapmışım Psikoz’u diyorum.

Kendim için müzik yolculuğu yapıyorum, ama bana eşlik edenleri gördükçe de mutlu oluyorum.

Ses ya da sahne sanatçısı değilim. Düne kadar özel bir müzik eğitimi almadım. İşin aslı başka başka şarkılar yapayım, albümlerim olsun, sahneye çıkayım gibi hayaller bile kurmadım ama dediğim gibi, bu süreçte ben en çok beni şaşırttım.

Şimdi daha çok şarkı yapmak, şarkılarımı daha iyi okumak, daha keyifli hale getirmek için bir yandan ses eğitimi almaya da başladım. Zaten yaptığım her işi en iyi haliyle yapacağım derken derken hasta oldum ben, daha iyisinden kendimi alıkoyamam. Eşim Mete Telyakar ve çocuklarım müzikal yolculuğumda en büyük destekçilerim oldular.

‘Psikoz Tüm Dijital Platformlarda Yayınlanlandığında beklediğimin de üzerinde bir ilgi gördü’

Elvan Telyakar / Psikoz Tüm Dijital Platformlarda Yayınlandığında gerek Youtube’da kişisel sosyal medya hesaplarıma ( instagram : @elvan.resmi )  gelen her yorumu, eleştiriyi dikkatle okuyorum. Bana “Bu kadar mı güzel anlatılır, bu kadar mı güzel bir şarkı olur” diyenler oldu, açıkcası hiç sevimsiz eleştiri de almadım ama mutlaka olmuştur. Beni dinleyen şarkımı iyi – kötü eleştiren herkese çok teşekkür etmek isterim. Ama önce sağlık, her şeyin başı sağlık. Bir farkındalık oluşturduysam ne mutlu bana.

Daha başka şarkılarım da var.  Hepsi psikoz gibi değil, çok neşeli şarkılarım da var. Başkalarının şarkımı söylemesi ve yorumlaması da çok hoşuma gidiyor.

Kendimi tamamlıyorum, bana iyi gelen şeyi yapıyorum, içimden gelen sözleri içimden geldiği gibi mırıldanıyorum, şarkılarım beğenildikçe mutlu oluyorum, daha da iyileşiyorum. İsteklerimizi ifade etmekten, gerçekleştirmekten korkmamak, yeteneklerimizi köreltmemek, cesur olmak, biraz da deli olmak lazım.

‘Kendimi dinlemeye, üretmeye, yazmaya, şarkılar yapmaya devam edeceğim.’

Beni iyileştiren ya da hasta eden tüm yaşanmışlıklarıma, bana ilham veren okuduğum kitaplara, kitap kahramanlarına, ruhumu besleyen iyi müziklere, şarkılara, bana her daim motivasyon veren eşime, aileme, çocuklarıma, müzikal yolculuğumda beni yalnız bırakmayan dinleyicilerime teşekkür ederim. Kendimi dinlemeye, üretmeye, yazmaya, şarkılar yapmaya devam edeceğim.

Yönetmenliğini Arif Özçetin’nin yaptığı Elvan Telyakar’ın ilk teklisi Psikoz’un klibi de Didim’de Didimin tarihi ve turistik değerleri ön plana çıkarılarak, Didim Apollon tapınağının büyüleyici tarihi atmosferinde çekilmiş. Levent Deniz Sönmez düzenlemesi ile Yapımcı firma De Prodüksiyon, Magus Medya Prodüksiyon ile ilk klip Youtube da izleyici ve dinleyisi ile buluşmuş. Didim tanıtımında da önemli rol oynadığını düşündüğüm Elvan Telyakar’a kendini gerçekleştirme ve müzik yolculuğunda başarılar dileriz. Dinleyenin ve alkışlayanın bol olsun.

Umut Kaşan – Didim

Elvan Telyakar’ın İlk şarkısı Psikozu izlemek için bağlantıya tıklayınız

 

Continue Reading

Didim

Didim’in Kent Kimliği üzerine Araştırma Yapan Dr. Arzu TOKER Didim için Anket Yapıyor.

Didim’in şehir kimliği adına vereceğiniz cevaplar ile çok önemli veriler sağlayarak bağımsız akademik bir araştırmaya destek vermiş olacaksınız.

Published

on

Dr. Arzu Toker Didim'in Kent Kimliğini Araştırıyor
Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Turizm fakültesi adına Didim’in Kent Kimliği üzerine Araştırma Yapan Dr. Arzu TOKER  için Aşağıda sizler için cevaplaması çok zor olmayan, öyle çok vaktinizi almayacak, vereceğiniz gerçek cevaplarla #Didim adına ve Didim’in şehir kimliği adına vereceğiniz cevaplar ile çok önemli veriler sağlayarak bağımsız akademik bir araştırmaya destek vermiş olacaksınız.
Bu araştırmayı yaparak, ilçemiz Didim için çok değerli bir çalışma başlatan Arzu Toker in mesajını aynen sizlere iletiyorum. ( Umut Kaşan )
Sayın Katılımcı,
Didim’in Kent Kimliği ile ilgili düşüncelerinizi anlamak için oluşturulmuş bu soru formuna verdiğiniz yanıtlarla bilimsel bir çalışmada kullanılacak doğru verilere ulaşılmasına destek olacaksınız.
Katkılarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Dr. Arzu TOKER
Anadolu Üniversitesi
Turizm Fakültesi
Not : BU MESAJI OKUYAN HERKES KENDİ PROFİLİNDE DE PAYLAŞABİLİRSE ŞAHANE OLURDU, NE KADAR ÇOK VERİ , O KADAR  SAĞLIKLI SONUÇLAR GETİRECEKTİR. İLGİNİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. ( @dualiteli)

Continue Reading

Didim

Aşılanma sonrası gelişen mıknatıslanma halinin aşı ile ilgisi nedir?

Kaşık düşmüyor çünkü cilt yağı yapışkan vazifesi görüyor ve gözle görmediğimiz mikro pütürlükleri var, aynen araba lastiği gibi düşün, kaşık bu sebeple kaymıyor

Published

on

Aşıdan sonra bizlere gelen “Mıknatıs gibiyim” videolarının, elbet bilimsel bir açıklaması vardır diyordum varmış.

Dr.Alp Sirman, net olarak bu yaşanan mıknatıslanma durumunun aşı ile bir ilgisi yoktur diyor.

Bana göre de o diyorsa yoktur . Kendisini tanımayanlar için Dr. Alp Sırman, medyada sağlık yalanlarını anlatan “Sağlık Balonları” adlı iki kitabı olan, sürekli işin doğrusunu söylemek adında yazan çizen anlatan bir hekim, popüler bilim’de yazıyor ve çok değerli televizyon programları yapıyor. Türk Tabipler Birliği’ne bağlı görev yapan Dr. Alp Sirman’nın söylediklerini ve açıklamalarını uzun yıllardır takip eden bendeniz de söylediklerini ve paylaştığı bilgileri çok önemsiyorum. Dr. Alp Sırman bey bu durumun aşı ile kesin ilgisinin olmadığını söyledi. Bu arada tabii ben de bu mıknatıslanma etkisinin sebebini daha da çok merak ettim.

Biliyorum ya bu durum placebo etkisi değil ya, ondan daha da çok merak ettim. Kendimce araştırdım.

Şöyle bir açıklama da Mikrobiyolog Ertan Çakmak Bey’den geldi. ” Yeni bir şey değil bu durum ve net aşıyla ilgisi yok. Koluna bir pusula tut, ibrenin yönü değişmiyorsa manyetik değilsindir. Bu durum insan cildinin yağı ve pütürlü olması nedeniyle oluşan kayma direncinden kaynaklanıyor. İnsan da manyetik değil, dimagnetik molekülerden oluştuğu için manyetik olamaz. Kaşık düşmüyor çünkü cilt yağı yapışkan vazifesi görüyor ve gözle görmediğimiz mikro pütürlükleri var, aynen araba lastiği gibi düşün, kaşık bu sebeple kaymıyor ” diyor. En azından benim gibi bu durum ile karşılaşan ve haklı bir şüphe ile yaklaşanlar, durumu sorgulayanlara edinebildiğim bilimsel açıklamalarla cevap niteliğinde olsun istedim.

Bu durumun aşı ile ilgisi yokmuş. Dr.Alp Sırman ve Mikrobiyolog Ertan Çakmak başta olmak üzere değerli bilgilere ve ilginize çok teşekkür ederim.

#UmutKaşan #Didim – 11.06.2021

Continue Reading

Çok Okunanlar