Connect with us

Didim

Adını kaliteni markanı koru! Didim Jet Sosyete

Published

on

Didim Jet Sosyete

ADINI KALİTENİ MARKANI KORU!

Tescilli Marka olmak, hizmetine değer katmak, adını ve kalitesini kanunen de korumak demektir. Türk Patent ve Marka Kurumu, gerekeli tüm incelemeleri yaparak size kanunen bir yetki verse de sizi asıl marka yapan şey hizmet verdiğiniz sektör ve tüm paydaşlarıdır.

Siz büyüdükçe sevenleriniz kadar, sevmeyenleriniz de çoğalır. Siz markalaştıkça adınızı aşağıya çekmek isteyen kötü taklitleriniz olacaktır. Kolay değildir bir duruşa, gerçek çalışma standartlarına ve markaya sahip olmak. Marka olmak kurumsallaşmanın ilk adımı gibidir.

İdea Yayıncılık Tasarım ve Reklam Ajansının iki ayrı özel yayını var. Gazete ve Dergi Yayıncılığı yapıyoruz. Umut Kaşan adına tescilli marka olan, dergi yayıncılığı yapan Didim dışında bile temsil yeteneği geliştirmiş olan “Ege İdea Dergi” ve Fatma A. adına tescilli “Didim Jet Sosyete” Didim’in bir numaralı sosyal medya yaşam platformu.

Yani hadi reklamsa da olsun, Didim’in bir numaralı sosyal yaşam portalı olan, taklitleri yapılan Didim jet Sosyete’den bahsediyorum. Çok severek takip ettiğiniz, milyonlarca takipçisi olan, o sosyetik instagram hesabı olan @didim_jet_sosyete. Didim Jet Sosyete markasının kurucusu Fatma Aylen’dir.

Didim Jet sosyete ( Fatma Aylen ) tescilli markası ile Ege İdea Dergi Yayıncılığının resmi ortaklığı sonucu yayın hayatına Başlayan sorumlu imtiyaz sahibi Umut Kaşan olan Didim Jet Magazin Gazetesi de gazetemizdir.

Bakmayın Didim Jet Sosyete markasının Fatma Aylen adına tescilli olduğuna, Didim jet sosyete demek aynı zamanda “Umut Kaşan’ demektir. Didim Jet Magazin Gazetesinin sosyal medya hesabıdır @didim_jet_sosyete.

Didim Jet Magazin Gazetesinde de her ne kadar Umut Kaşan yazıyorsa da o kadar da @didim_jet_sosyete’nin gazetesidir.

Didim Jet Magazin Gazetesi gerçek bir kadın dayanışması, gerçek bir çözüm ortaklığıdır. İş hayatında kadın olmanın zorluklarını çok iyi biliyor, dişiliği, işinin ve kişiliğinin önüne geçmeyen kadınlar olarak verdiğimiz onurlu mücadelede aslında yol arkadaşlığı yapıyoruz sosyete ile. ” Elbette diğer markaların markalaşma sürecini bilemiyoruz ama bizim Didim Jet Sosyetemizin nasıl markalaştığını anlatırsak inanın kitap olur. Çok satanlar listesine bile gireriz.

Bu arada yeri gelmişken açıkça da belirtmek isteriz ki “Didim Jet Sosyete” markası son dönemde yeni bir yayın çıkarmadı. Kanuna göre marka sahibinin izni olmadan adını kullanmak suç, marka sahibi tarafından lisans yoluyla verilmiş hakları izinsiz genişletmek veya bu hakları üçüncü kişilere devretmek suçtur ki biz hiç kimseye böyle bir hak vermedik. Tescilli marka adımızı başka yayınlarla yan yana kullananlar, açıkça suç işliyorlar ve bu konuda kanunun bize verdiği tüm yetkiyi kullanacağız.

Zorlu süreçte avukatımız gereken tüm suç duyurularında bulunmuş, suç devam ettikçe dava açmaya da devam edecektir.

Bu arada evet kanunun bize verdiği yetki ile tescilli marka olduk belki ama işimizin bize verdiği güç ve yetki ile markalaştık.

Bilgimiz, becerimiz, işimize gösterdiğimiz değer ve aldığımız risklerle başarılı olduk. Çok zor süreçtir markalaşmak. Uzun soluklu bir yarıştır. Marka tescili alsa da alamasa da bir işletmeye, bir kişiye bir lokasyona asıl patenti, marka yetkisini sektöründe hizmet verdiği, sektördeki tüm paydaşları verir.

Mesela önce taklitlerin çıkar. Örnek alınıyorsan da çoktan markasındır. Markalaşmak ne kadar zor, meşakkatli bir süreç ise bir markayı hep güçlü kılmak, marka değerinden kaybetmeden yol almak daha da zorlu bir süreçtir.

Bu sebepledir ki belki yüz milyonlarca firma arasından aklımıza hemen geliveren on marka adı yoktur. Örnek almanın ayarını kaçıranlar, hatta tescilli marka adınızı bire bir taklit ederek ticaret yapanların önündeki en önemli bariyer de Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından aldığınız belgedir.

Hiç Nike’a sen çakmasın diyen Mike ( yani çakma Nike ) gördünüz mü? Biz gördük.

Şaka gibi, fıkra gibi pişkinliğin de bu kadarı olur dedirtecek cinsten ne pişkinlikler, çirkinlikler gördük, duyduk, okuduk. Kimine çok güldük. Kimini avukatımıza yolladık. Kimini Allaha havale ettik.

Türk Adalet sistemine inancımızı kaybetmiyoruz, Adaletin er geç tecelli edeceğine inanıyoruz.

Bizi taklitçilikle suçlayanlar ise genelde bizi taklit edenler oldu. Bizi örnek alanlara yardımcı olmaya bile hazırız, ki işinde örnek alınmak çok onur verici, çok özel ayrı bir mutluluk ve marka olmak aslında işini doğru paylaşmak demek.

Adımızı kirletmeyiz de çaldırmayız da !

Sosyal medya’da çok severek takip ettiğiniz ve zaman içerisinde Jet Magazin Gazetesini yapan ve gazetenin sosyal medya reklam hesabına dönüşen “ @didim_jet_sosyete“ instagram hesabı da dahil tescilli bir marka olup, tescilli markamızı izinsiz ve kanuni olmayan biçimlerde kullanmak, kanunen suçtur ve avukatımıza suç teşkil eden tüm hususlar için gerekli suç duyurusunda bulunmak üzere yetki verilmiştir.

Didim Jet Sosyete markasının gazetesi Didim Jet Magazin‘dir. Dergisi de Ege İdea Dergi‘dir.

Hiç kimse de marka adımızı kullanarak ticaret de yayın da yapmasın, diye her platformda ayrı beyan vermekten, bunu söylemekten artık biz yorulduk, utanıyoruz ama adımızı çalan ve utanmadan kullanarak ticaret yapanlar bunu yapmaktan inanın yorulmadı.

Didim gariplikler şehri. Adının marka olmanın, dürüstlüğün zorluğunu ve kıymetini iyi bilen bazı firmalar da zaman zaman arsızın, hırsızın, yüzsüzün yanında saf tutabiliyor, ya da kandırılıyorlar.

Didim doğru ve dürüst iş yapan, onurlu ve dürüst yaşayan insanları, gerçek esnafları giderek daha çok üzen, kalitesinden ödün veren bir şehir olma yolunda hızla koşuyor.

Mesela Didim’de hiç olmayan markalar listesi diye bir liste yapsak

Didim’de Ne Yok Top10 ” nasıl olurdu?

  • Didim’de gerçek habercilik sınıfta bile kalır ama “Didim Haber” tescilli Didim markası.
  • Didim life diye bir Didim markası var ama “ Bu şehrin yaşayanları özellikle şu son dönemde yaşadığına bile bin pişman! ”
  • Didim jet Sosyete diye bir markası var ama” Bırak jet sosyeteyi, 5 tane gerçek sosyetesi bile yok ”

İlk üç tescilli maddeyi biz yazdık ama devamı sizde…

Didim

Çine’de Lezzetin Yeni Adresi Barış Restaurant Ayşe Çamcıoğlu

Aydın Çine’de yaşayan Ayşe Çamcıoğlu, uzun zamandır hayalini kurduğu restaurant açtı. Ayşe hanımın eşi Kasım Çamcıoğlu, ‘’Ayşe hanım ev mutfağındaki yeteneklerini müşterileriyle buluşturdu. Hayalini kurduğu restaurantı açması beni, oğullarım Volkan Barış Çamcıoğlu ve BahricanÇamcıoğlu’nu çok mutlu etti’’ dedi.

Published

on

Modern iş dünyasında, çalışanlara lezzetli bir durak…. Aydın Çine’de yaşayan Ayşe Çamcıoğlu, uzun zamandır hayalini kurduğu restaurant açma fikrini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Çine’de uzun yıllardır kantin işletmeciliği yapan Ayşe hanım, modern iş dünyasının en büyük sıkıntısı yemek sorunu. Yoğun iş temposu, iş görüşmeleri, projeler, toplantılar derken çalışanlar sağlıklı beslenmeye pek fırsat bulamıyorlar. Atıştırmalıklar, fastfood yiyecekler ve sağlıksız beslenme nedeniyle bozulan sağlık düzeni, farklı hastalıklar olarak geri dönebiliyor. Bununla beraber, lezzeti tamamlayan asıl şeyin sosyalleşme olduğunu söyleyen Ayşe hanım, birlikte yenilmeyen yemekler ya da hızlıca ayak üstü yenilen fastfood insanların özlem duyduğu ev yemeklerinin önemini bir kez daha göstermiş oldu dedi.

Çine’de Lezzetin Yeni Adresi Barış Restaurant Ayşe Çamcıoğlu

Çine’de Lezzetin Yeni Adresi Barış Restaurant Ayşe Çamcıoğlu

Çine’de ev yemekleri özlemini gideren Ayşe hanım, Ege yöresi’nin güzel yemeklerine ev mutfağı lezzetini katarak, kalite ve hijyeninden ödün vermeden, Covid-19 tedbirlerini maksimum düzeyde dikkat ederek, iş dünyasının yoğun temposundakilere, öğrenci, kursiyer ve ailelere kısaca tüm müşterilerine her gün farklı bir menü ile hizmet verdiklerini söyleyerek şöyle devam etti;

Barış Restaurant’ın ev yemeklerinin, gün içinde özlem duyulan yemekler olması sürpriz değil. Bir çok farklı çeşit arasında zeytinyağlılar başı çekiyor. Ardı sıra yöresel ot ve et yemekleri, geleneksel tüm tatlar restaurantımızda bulabilirsiniz. Ayrıca restaurantımıza gelemeyen misafirlerimize paket servisi ile hizmet verdiklerini belirtti.

Çine’de Lezzetin Yeni Adresi Barış Restaurant Ayşe Çamcıoğlu

Çine’de Lezzetin Yeni Adresi Barış Restaurant Ayşe Çamcıoğlu

Ramazan’a özel zengin menü 

Ramazan ayına özel zengin iftar menüleri de hazırladıklarını belirten Ayşe hanım, “Ramazan ayı boyunca, klasik lezzetlerimizin yanında Ramazanla bütünleşmiş lezzetleri de içeren özel menüler hazırlıyoruz. Oruç ibadetlerini yerine getiren vatandaşlarımıza, tüm gün boş kalan midelerini yormayacak hafif ve lezzetli yemekler hazırlamaya özen gösteriyoruz. Bu lezzetler için restaurantımıza gelebilir ya da paket servis alarak ulaşabilirsiniz’’ dedi.

Çine’de Lezzetin Yeni Adresi Barış Restaurant Ayşe Çamcıoğlu

Çine’de Lezzetin Yeni Adresi Barış Restaurant Ayşe Çamcıoğlu

En Büyük Destekçim Ailem

Çine’de Lezzetin Yeni Adresi Barış Restaurant Ayşe Çamcıoğlu

Çine’de Lezzetin Yeni Adresi Barış Restaurant Ayşe Çamcıoğlu

24 yıldır birlikte bu hayatı paylaştığını dile getiren Ayşe hanımın eşi Kasım Çamcıoğlu, ‘’Ayşe hanım ev mutfağındaki yeteneklerini müşterileriyle buluşturdu. Hayalini kurduğu restaurantı açması beni, oğullarım Volkan Barış Çamcıoğlu ve BahricanÇamcıoğlu’nu çok mutlu etti’’ dedi.

Çine’de Lezzetin Yeni Adresi Barış Restaurant Ayşe Çamcıoğlu

Çine’de Lezzetin Yeni Adresi Barış Restaurant Ayşe Çamcıoğlu

Mutfaktaki lezzet ve hijyeninden ödün vermeden yıldır ev yemekleri yapan  eşim Ayşe hanımın yemeklerini, “Çine’de yaşıyorsanız ya da yolunuz düştüyse Çine’deki Barış Restaurantımıza mutlaka bekleriz” dedi.

Çine’de Lezzetin Yeni Adresi Barış Restaurant Ayşe Çamcıoğlu

Çine’de Lezzetin Yeni Adresi Barış Restaurant Ayşe Çamcıoğlu

Continue Reading

Didim

Covid değil, İntihar Öldürüyor !

Birbirinden bağımsız, tamamen kişisel vakalar olan bu intihar haberleri, bu son günlerde peşi sıra gelen üç bağımsız ve apayrı durum, bizlere açıkça şunu ifade ediyor ki “Toplumsal Cinnet Eşiğindeyiz”

Published

on

Kuyucak Kaymakamı Yılmaz Kurt #Didim- #Akbük'de ölü bulundu

Bazı haberler çok sevimsiz !

(24 Mart ) Yozgat’ta Cumhuriyet Savcısı Özlem Salkım evinde düzenlediği doğum günü partisinde, yanlışlıkla silahla oynarken kaza ile başından vurularak ağır yaralandığı için hayatını kaybetti.

Bir savcı hem de pandemi döneminde korona yasaklarında nasıl olur da doğum günü kutlaması yapar ? Silahla oynar ve yanlışlıkla vurulup malesef hayatını kaybeder?

Sonrasında gelen haber daha sevimsiz !

(29 Mart ) #İzmir #Alaçatı ‘da amirinin güneş gözlüğünü çaldığı iddia edilerek mahkemeye çıkarılan polis memuru #İsmailZeybek ilk duruşmanın ardından intihar etti. Kayıp gözlük ise daha sonra karakolun çay ocağında bulundu.
Haberini okuduk.

Amirinin güneş gözlüğünü çaldığı için mahkemeye çıkarılmak mı?

Güneş gözlüğü !

(3 Nisan ) Bugün de üç evlat babası, çalışkan, sevilen, mütevazi içine kapanık biri olarak tanınan Kuyucak Kaymakamı Yılmaz Kurt #Didim- #Akbük’de ölü bulundu. Kaymakam’ın beylik tabancasıyla, intihar ettiği söyleniyor.

Kalk Kuyucak’tan Didim Akbük’e gel… Yazmaya elim de gitmiyor… Kendisini çok yakından tanıyan Kuyucaklılar var ve hiç de öyle intihar edecek biri de değildi diyorlar. Çok üzgünler. Kim değil ki !

Ailesine, yakın çalışma arkadaşlarına, sevenlerine sabır ve bir kez daha başsağlığı dilerim.

Birbirinden bağımsız, tamamen kişisel vakalar olan bu intihar haberleri, bu son günlerde peşi sıra gelen üç bağımsız ve apayrı durum, bizlere açıkça şunu ifade ediyor ki

“Toplumsal Cinnet Eşiğindeyiz”

Diliyorum ki tüm şüpheli ölümler aydınlatılır, sebep olan suçlu ve sorumlular bulunur, cezalarını çekerler. İntihar kadar önemlidir intihara sebebiyet veren tüm diğer durumların aydınlatılması.

#Savcı da #polis de #kaymakam da olsalar her şeyden önce insanlar ve insan hayatı çok değerlidir.

Üzgünüz. Çok üzülüyoruz. Başımız sağolsun. #UmutKaşan #Didim #EgeİdeaDergi #DidimJetMagazinGazatesi

Continue Reading

Didim

Didim’de Avukatlar Günü Kaymakamlık Kutlama Ziyateti

5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla İlçemiz Kaymakamı Halil Avşar ve Didim Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Emin Çıplak ve beraberindeki resmi heyet, Aydın Barosu Didim Temsilcisi Av. Ali İhsan Aktimur ve İlçemizde görev yapan avukatları Didim Adliyesinde ziyaret ederek kutlama çiçeği verdi. Didim’de Baroya kayıtlı yaklaşık 130 Avukatın olduğunu öğrendiğimiz sohbet havasında geçen ziyarette, pandemi dönemi ile birlikte daha aktif daha çok ve verimli kullanılan mobil uygulamalardan bahsedildi ve bazı kısa bilgiler aldık.

Published

on

Didim’de Avukatlar Günü Kaymakamlık Kutlama Ziyateti

Avukat maliyetlidir, avukatsız kalmak daha da maliyetlidir.

Didim’de Avukatlar Günü Kaymakamlık Kutlama Ziyateti

Didim’de Avukatlar Günü Kaymakamlık Kutlama Ziyateti

5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla İlçemiz Kaymakamı Halil Avşar ve Didim Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Emin Çıplak ve beraberindeki resmi heyet, Aydın Barosu Didim Temsilcisi Av. Ali İhsan Aktimur ve İlçemizde görev yapan avukatları Didim Adliyesinde ziyaret ederek kutlama çiçeği verdi.  Avukatlar Gününü kutlayan Kaymakam Halil Avşar “ Hukukun en temel gereksinimlerinden birisi savunma müessesidir, iyi ki varsınız. Avukatlar Gününüzü kutlarım, çalışmalarınızda başarılar dilem” dedi.

Didim’de Avukatlar Günü Kaymakamlık Kutlama Ziyateti

Didim’de Avukatlar Günü Kaymakamlık Kutlama Ziyateti

Pandemi sebebi ile sınırlı sayıda avukatın yer aldığı ziyaret programında katılan avukatlar, avukatlık mesleğine ve vatandaşın gündeminde olan hukuk sorunlarına dair kısa bir sohbete, kısa, keyifli soru – cevap etkinliğine dönüşen, Kaymakamlık ziyaretinden dolayı memnuniyetlerini dile getiren avukatlar da Kaymakam AVŞAR’A teşekkür etti.

Didim’de Avukatlar Günü Kaymakamlık Kutlama Ziyateti

Didim’de Avukatlar Günü Kaymakamlık Kutlama Ziyateti

Didim’de Baroya kayıtlı yaklaşık 130 Avukatın olduğunu öğrendiğimiz sohbet havasında geçen ziyarette, pandemi dönemi ile birlikte daha aktif daha çok ve verimli kullanılan mobil uygulamalardan bahsedildi ve bazı kısa bilgiler aldık.

Adliyede Adalet bakanlığının yayınlamış olduğu bilirkişi gerektiren konularda yıllık listeler var. Adalet bakanlığı listesinde kayıtlı ve yeminli tercümanlar var. Hakimlerin ya da Savcıların çok iyi İngilizce bilmesi durumunda bile yeminli tercümanlar olmadan ifadeler alınmıyor.

Didim’de Avukatlar Günü Kaymakamlık Kutlama Ziyateti

Didim’de Avukatlar Günü Kaymakamlık Kutlama Ziyateti

Pandemi döneminde suç işlenmeye devam ediyor, ama suçun niteliği değişiyor. Aydın Barosu Didim Temsilcisi Av. Ali İhsan Aktimur “ Boşanma davalarında ve aile içi suçlarda bariz artış gözlenirken trafik ve insan kaçakçılığı suçlarında azalma var” dedi.

Kamu kurum ve kuruluşlarına şikayette bulunmak ücretsizken, mahkemelerde dava açmak ücretli olup, açılan dava türüne ve konusuna göre dava giderleri değişmektedir. Fakat maddi durumu iyi olmayan, dava açacak, avukat tutacak parası olmayan kişiler için de Adli Yardım Uygulamasının vatandaşlar tarafından çok iyi bilinmediği, bu konuda yeterli bilgilendirmelerin yapılmasına rağmen hala bu durumun kendilerine soru olarak geldiğinden bahsedildi.

Maddi durumu avukat tutmaya müsait olmayan kişi bulunduğu yerdeki Baro Başkanlığından veya Baro Adli Yardım Bürosundan adli yardım kapsamında kendisi için avukat görevlendirilmesini isteyebilir.

Adli Yardım Talebinde bulunan kişilerin bu iddiasının özeti ile birlikte, iddiasını dayandıracağı delilleri ve yargılama giderlerini karşılayabilecek durumda olmadığını gösteren mali durumuna ilişkin belgeleri mahkemeye sunmak zorundadır. Adli yardım talebine ilişkin evrak, her türlü harç ve vergiden muaftır.

Türkiye genelinde, tüm adli ve idari mahkemeler ile icra dairelerinde Vatandaşların elektronik ortamda takip etmek üzere Adalet Bakanlığı tarafından sunulan bir hizmet olan, vatandaşların kendilerine açılmış veya kendilerinin açtığı adli ve idari davalar ile haklarında başlatılmış veya bir başkası hakkında başlattıkları icra ve dava takiplerini görebildikleri ve anlık olarak internetten işlem yapılmasına olanak sağlayan, kullanımı kolay mobil aplikasyonları olan bir web sitesidir. UYAP Vatandaş Uygulamasını evinizden hiç çıkmadan hukuksal problemlerinizi takip etme ve savunma hakkı geliştirme gibi kullanışlı seçenekleri var.

UYAP Vatandaş Uygulamasını verimli kullanabilmeniz için, Mobil İmza’ya gereksinimiz var. Mobil İmza ile işlemlerinizi ıslak imza atıyormuş gibi yapabilir, elektronik ortamlarda kimliğinizi kolayca ispatlayabilirsiniz!

Mobil İmza vatandaşların elektronik ortamda parmak izlerini kullanarak verdikleri imza olarak biliniyor. Ön başvuru, başvuru ve aktivasyon aşamalarından geçen mobil imza sayesinde kullanıcılar diledikleri yerden evrak imzalayabiliyor. Mobil İmza başvurusu vekâletname ile yapılamaz

Mobil imza 3 telekom şirketi üzerinden alınabiliyor. E-Devlet’te yer alan bilgilere göre mobil imza cep telefonu ve GSM SIM kart kullanılarak 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu ve ilgili yasal mevzuata uygun olarak ıslak imza niteliğinde güvenli bir biçimde elektronik imza işlemi yapılmasına imkân sağlayan uygulamadır.

e-Devlet Kapısında mobil imza kullanımı için e-Devlet Kapısı’nca herhangi bir ücret talep edilmezken, GSM operatörleri tarafından bir ücretlendirme mevcuttur. Mobil İmza ücretlendirmesi hakkında Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone farklı ücretlendirmelere sahip.

Haber : Umut Kaşan – Ege İdea Dergi – Didim – 2021

Continue Reading

Çok Okunanlar