Connect with us

Didim

Adını kaliteni markanı koru! Didim Jet Sosyete

Published

on

Didim Jet Sosyete

ADINI KALİTENİ MARKANI KORU!

Tescilli Marka olmak, hizmetine değer katmak, adını ve kalitesini kanunen de korumak demektir. Türk Patent ve Marka Kurumu, gerekeli tüm incelemeleri yaparak size kanunen bir yetki verse de sizi asıl marka yapan şey hizmet verdiğiniz sektör ve tüm paydaşlarıdır.

Siz büyüdükçe sevenleriniz kadar, sevmeyenleriniz de çoğalır. Siz markalaştıkça adınızı aşağıya çekmek isteyen kötü taklitleriniz olacaktır. Kolay değildir bir duruşa, gerçek çalışma standartlarına ve markaya sahip olmak. Marka olmak kurumsallaşmanın ilk adımı gibidir.

İdea Yayıncılık Tasarım ve Reklam Ajansının iki ayrı özel yayını var. Gazete ve Dergi Yayıncılığı yapıyoruz. Umut Kaşan adına tescilli marka olan, dergi yayıncılığı yapan Didim dışında bile temsil yeteneği geliştirmiş olan “Ege İdea Dergi” ve Fatma A. adına tescilli “Didim Jet Sosyete” Didim’in bir numaralı sosyal medya yaşam platformu.

Yani hadi reklamsa da olsun, Didim’in bir numaralı sosyal yaşam portalı olan, taklitleri yapılan Didim jet Sosyete’den bahsediyorum. Çok severek takip ettiğiniz, milyonlarca takipçisi olan, o sosyetik instagram hesabı olan @didim_jet_sosyete. Didim Jet Sosyete markasının kurucusu Fatma Aylen’dir.

Didim Jet sosyete ( Fatma Aylen ) tescilli markası ile Ege İdea Dergi Yayıncılığının resmi ortaklığı sonucu yayın hayatına Başlayan sorumlu imtiyaz sahibi Umut Kaşan olan Didim Jet Magazin Gazetesi de gazetemizdir.

Bakmayın Didim Jet Sosyete markasının Fatma Aylen adına tescilli olduğuna, Didim jet sosyete demek aynı zamanda “Umut Kaşan’ demektir. Didim Jet Magazin Gazetesinin sosyal medya hesabıdır @didim_jet_sosyete.

Didim Jet Magazin Gazetesinde de her ne kadar Umut Kaşan yazıyorsa da o kadar da @didim_jet_sosyete’nin gazetesidir.

Didim Jet Magazin Gazetesi gerçek bir kadın dayanışması, gerçek bir çözüm ortaklığıdır. İş hayatında kadın olmanın zorluklarını çok iyi biliyor, dişiliği, işinin ve kişiliğinin önüne geçmeyen kadınlar olarak verdiğimiz onurlu mücadelede aslında yol arkadaşlığı yapıyoruz sosyete ile. ” Elbette diğer markaların markalaşma sürecini bilemiyoruz ama bizim Didim Jet Sosyetemizin nasıl markalaştığını anlatırsak inanın kitap olur. Çok satanlar listesine bile gireriz.

Bu arada yeri gelmişken açıkça da belirtmek isteriz ki “Didim Jet Sosyete” markası son dönemde yeni bir yayın çıkarmadı. Kanuna göre marka sahibinin izni olmadan adını kullanmak suç, marka sahibi tarafından lisans yoluyla verilmiş hakları izinsiz genişletmek veya bu hakları üçüncü kişilere devretmek suçtur ki biz hiç kimseye böyle bir hak vermedik. Tescilli marka adımızı başka yayınlarla yan yana kullananlar, açıkça suç işliyorlar ve bu konuda kanunun bize verdiği tüm yetkiyi kullanacağız.

Zorlu süreçte avukatımız gereken tüm suç duyurularında bulunmuş, suç devam ettikçe dava açmaya da devam edecektir.

Bu arada evet kanunun bize verdiği yetki ile tescilli marka olduk belki ama işimizin bize verdiği güç ve yetki ile markalaştık.

Bilgimiz, becerimiz, işimize gösterdiğimiz değer ve aldığımız risklerle başarılı olduk. Çok zor süreçtir markalaşmak. Uzun soluklu bir yarıştır. Marka tescili alsa da alamasa da bir işletmeye, bir kişiye bir lokasyona asıl patenti, marka yetkisini sektöründe hizmet verdiği, sektördeki tüm paydaşları verir.

Mesela önce taklitlerin çıkar. Örnek alınıyorsan da çoktan markasındır. Markalaşmak ne kadar zor, meşakkatli bir süreç ise bir markayı hep güçlü kılmak, marka değerinden kaybetmeden yol almak daha da zorlu bir süreçtir.

Bu sebepledir ki belki yüz milyonlarca firma arasından aklımıza hemen geliveren on marka adı yoktur. Örnek almanın ayarını kaçıranlar, hatta tescilli marka adınızı bire bir taklit ederek ticaret yapanların önündeki en önemli bariyer de Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından aldığınız belgedir.

Hiç Nike’a sen çakmasın diyen Mike ( yani çakma Nike ) gördünüz mü? Biz gördük.

Şaka gibi, fıkra gibi pişkinliğin de bu kadarı olur dedirtecek cinsten ne pişkinlikler, çirkinlikler gördük, duyduk, okuduk. Kimine çok güldük. Kimini avukatımıza yolladık. Kimini Allaha havale ettik.

Türk Adalet sistemine inancımızı kaybetmiyoruz, Adaletin er geç tecelli edeceğine inanıyoruz.

Bizi taklitçilikle suçlayanlar ise genelde bizi taklit edenler oldu. Bizi örnek alanlara yardımcı olmaya bile hazırız, ki işinde örnek alınmak çok onur verici, çok özel ayrı bir mutluluk ve marka olmak aslında işini doğru paylaşmak demek.

Adımızı kirletmeyiz de çaldırmayız da !

Sosyal medya’da çok severek takip ettiğiniz ve zaman içerisinde Jet Magazin Gazetesini yapan ve gazetenin sosyal medya reklam hesabına dönüşen “ @didim_jet_sosyete“ instagram hesabı da dahil tescilli bir marka olup, tescilli markamızı izinsiz ve kanuni olmayan biçimlerde kullanmak, kanunen suçtur ve avukatımıza suç teşkil eden tüm hususlar için gerekli suç duyurusunda bulunmak üzere yetki verilmiştir.

Didim Jet Sosyete markasının gazetesi Didim Jet Magazin‘dir. Dergisi de Ege İdea Dergi‘dir.

Hiç kimse de marka adımızı kullanarak ticaret de yayın da yapmasın, diye her platformda ayrı beyan vermekten, bunu söylemekten artık biz yorulduk, utanıyoruz ama adımızı çalan ve utanmadan kullanarak ticaret yapanlar bunu yapmaktan inanın yorulmadı.

Didim gariplikler şehri. Adının marka olmanın, dürüstlüğün zorluğunu ve kıymetini iyi bilen bazı firmalar da zaman zaman arsızın, hırsızın, yüzsüzün yanında saf tutabiliyor, ya da kandırılıyorlar.

Didim doğru ve dürüst iş yapan, onurlu ve dürüst yaşayan insanları, gerçek esnafları giderek daha çok üzen, kalitesinden ödün veren bir şehir olma yolunda hızla koşuyor.

Mesela Didim’de hiç olmayan markalar listesi diye bir liste yapsak

Didim’de Ne Yok Top10 ” nasıl olurdu?

  • Didim’de gerçek habercilik sınıfta bile kalır ama “Didim Haber” tescilli Didim markası.
  • Didim life diye bir Didim markası var ama “ Bu şehrin yaşayanları özellikle şu son dönemde yaşadığına bile bin pişman! ”
  • Didim jet Sosyete diye bir markası var ama” Bırak jet sosyeteyi, 5 tane gerçek sosyetesi bile yok ”

İlk üç tescilli maddeyi biz yazdık ama devamı sizde…

Didim

Aşılanma sonrası gelişen mıknatıslanma halinin aşı ile ilgisi nedir?

Kaşık düşmüyor çünkü cilt yağı yapışkan vazifesi görüyor ve gözle görmediğimiz mikro pütürlükleri var, aynen araba lastiği gibi düşün, kaşık bu sebeple kaymıyor

Published

on

Aşıdan sonra bizlere gelen “Mıknatıs gibiyim” videolarının, elbet bilimsel bir açıklaması vardır diyordum varmış.

Dr.Alp Sirman, net olarak bu yaşanan mıknatıslanma durumunun aşı ile bir ilgisi yoktur diyor.

Bana göre de o diyorsa yoktur . Kendisini tanımayanlar için Dr. Alp Sırman, medyada sağlık yalanlarını anlatan “Sağlık Balonları” adlı iki kitabı olan, sürekli işin doğrusunu söylemek adında yazan çizen anlatan bir hekim, popüler bilim’de yazıyor ve çok değerli televizyon programları yapıyor. Türk Tabipler Birliği’ne bağlı görev yapan Dr. Alp Sirman’nın söylediklerini ve açıklamalarını uzun yıllardır takip eden bendeniz de söylediklerini ve paylaştığı bilgileri çok önemsiyorum. Dr. Alp Sırman bey bu durumun aşı ile kesin ilgisinin olmadığını söyledi. Bu arada tabii ben de bu mıknatıslanma etkisinin sebebini daha da çok merak ettim.

Biliyorum ya bu durum placebo etkisi değil ya, ondan daha da çok merak ettim. Kendimce araştırdım.

Şöyle bir açıklama da Mikrobiyolog Ertan Çakmak Bey’den geldi. ” Yeni bir şey değil bu durum ve net aşıyla ilgisi yok. Koluna bir pusula tut, ibrenin yönü değişmiyorsa manyetik değilsindir. Bu durum insan cildinin yağı ve pütürlü olması nedeniyle oluşan kayma direncinden kaynaklanıyor. İnsan da manyetik değil, dimagnetik molekülerden oluştuğu için manyetik olamaz. Kaşık düşmüyor çünkü cilt yağı yapışkan vazifesi görüyor ve gözle görmediğimiz mikro pütürlükleri var, aynen araba lastiği gibi düşün, kaşık bu sebeple kaymıyor ” diyor. En azından benim gibi bu durum ile karşılaşan ve haklı bir şüphe ile yaklaşanlar, durumu sorgulayanlara edinebildiğim bilimsel açıklamalarla cevap niteliğinde olsun istedim.

Bu durumun aşı ile ilgisi yokmuş. Dr.Alp Sırman ve Mikrobiyolog Ertan Çakmak başta olmak üzere değerli bilgilere ve ilginize çok teşekkür ederim.

#UmutKaşan #Didim – 11.06.2021

Continue Reading

Didim

Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay’a yapılan çirkin saldırıyı kınıyorum !

Şiddet nereden ve hangi haklı sebepten gelirse gelsin aynı şiddetle kınıyorum. Şiddet dilini yüceltenleri ve şiddeti körükleyenleri de kınıyorum. Bu yazıyı yazarken, durumunun iyi olduğunu öğrendiğim Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’a da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Published

on

Ahmet Deniz Atabay

Gecenin şu yarısı Didim Belediye Başkanı’na kimliği belirsiz kişilerce çirkin bir saldırı yapıldığını, ki her kaynakta farklı bir bilgi ve bilgi kirliliği var, CHP İstanbul Milletvekili M.Akif Hamzaçebi’nin kendi tweetinde paylaştığı bilgiye göre Didim’de 15 kişinin beyzbol sopaları ile Başkan Atabay’a saldırıda bulunduğunu okudum.

Nasıl yani !

Az önce de ben bu satırları yazarken Didim CHP İlçe Başkanlığı’nın facebook sayfasından da bir paylaşım geldi.
Çok değerli yol arkadaşlarım diye başlayan paylaşım, Didim Belediye Başkanımız A. Deniz Atabay 15 kişilik bir çete tarafından hain bir saldırıya uğramıştır. Şu an hastanededir. Destekleriniz bekliyoruz. Çağrısıydı.

Didim’de neler oluyor !!!
Başkana kim, neden ve dahası nasıl saldırdı? Didim Belediye Başkanı’nın korumaları ne iş yapar! Neredeydiler? Bu güvenlik zafiyetinin mantıklı bir açıklaması var mıdır?

Şiddet nereden ve nasıl gelirse gelsin aynı şiddetle kınıyorum.

Didim Belediye Başkanı nasıl korunamaz !!!
Bu güvenlik zafiyetinin sebebi nedir? Bu sevimsiz haberi ilk duyuran, Ses Gazetesi’ne göre, saldırı sırasında başkan avukatı ile birlikteymiş. Avukatı ne durumdadır?

Yahu böyle bir şey olabilir mi !!! Farklı farklı bilgiler geliyor. Otel çalışanı olduğu iddia edilen 15 kişi saldırmış. Ses Gazetesi de 4 saldırgandan bahsediyor haberinde.

Yahu Belediye Başkanı bu adam! Didim Belediye Başkanı. Ha bir ha üç ha beş ha on beş! Korumaları neredeydi? Neden kimse saldırganları durduramadı! Konuya dair sosyal medyada okuduklarım dışında detaylı bir bilgim de yok !

Ben bu yazıyı yazarken Belediyenin Sosyal Medya hesabından paylaşılan bir bilgi de göremedim. Bildiğimiz şudur. Bugün gün içerisinde, uzun zamandır Didim Belediyesi ile ciddi problemler yaşayan, kamuoyunda ikizkuleler olarak bilinen, daha önce de kaçak yapı gerekçesi ve de çeşitli farklı gerekçeler ile çeşitli zamanlarda, inşaat faaliyetleri durdurulan, fakat geçen yıl görkemli bir tören ile açılış yapan 5* MarilOtel’in bu sabah saatlerinde işyeri açma ve işletme ruhsatının olmaması sebebiyle Didim Belediyesi Zabıta amirliğince mühürlendiği.

İşte kimisi de yapılan bu çirkin saldırının otel işçilerinin gerçekleştirdiğini yazmış. Emniyet güçleri gerekli soruşturmayı ivedilikle yapacaktır inancındayım. Yani, niyet de okumayalım ama ortada apaçık uzun zamandır devam eden bir husumet varken, herkesin mühürlenme sırasında bile sevimsiz bir arbede yaşanmaması için dualar ettiği aynı günün gecesi nasıl olur da Belediye Başkanı yeterince korunamaz !

Şiddet nereden ve hangi haklı sebepten gelirse gelsin aynı şiddetle kınıyorum. Şiddet dilini yüceltenleri ve şiddeti körükleyenleri de kınıyorum. Bu yazıyı yazarken, durumunun iyi olduğunu öğrendiğim Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’a da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Bu arada herkesin bildiği gibi bu husumet apaçık ortadayken, Belediye Başkanını bile koyuyamayan, mevcut güvenlik zaafiyetinin bir an evvel yok edilerek, emir kulu tüm belediye çalışanlarının can ve mal güvenliğinin de yeterince iyi korunması gerektiğine dikkat çekmek isterim. #UmutKaşan #EgeideaDergi #Didim

Continue Reading

Didim

Çine’de Lezzetin Yeni Adresi Barış Restaurant Ayşe Çamcıoğlu

Aydın Çine’de yaşayan Ayşe Çamcıoğlu, uzun zamandır hayalini kurduğu restaurant açtı. Ayşe hanımın eşi Kasım Çamcıoğlu, ‘’Ayşe hanım ev mutfağındaki yeteneklerini müşterileriyle buluşturdu. Hayalini kurduğu restaurantı açması beni, oğullarım Volkan Barış Çamcıoğlu ve BahricanÇamcıoğlu’nu çok mutlu etti’’ dedi.

Published

on

Modern iş dünyasında, çalışanlara lezzetli bir durak…. Aydın Çine’de yaşayan Ayşe Çamcıoğlu, uzun zamandır hayalini kurduğu restaurant açma fikrini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Çine’de uzun yıllardır kantin işletmeciliği yapan Ayşe hanım, modern iş dünyasının en büyük sıkıntısı yemek sorunu. Yoğun iş temposu, iş görüşmeleri, projeler, toplantılar derken çalışanlar sağlıklı beslenmeye pek fırsat bulamıyorlar. Atıştırmalıklar, fastfood yiyecekler ve sağlıksız beslenme nedeniyle bozulan sağlık düzeni, farklı hastalıklar olarak geri dönebiliyor. Bununla beraber, lezzeti tamamlayan asıl şeyin sosyalleşme olduğunu söyleyen Ayşe hanım, birlikte yenilmeyen yemekler ya da hızlıca ayak üstü yenilen fastfood insanların özlem duyduğu ev yemeklerinin önemini bir kez daha göstermiş oldu dedi.

Çine’de Lezzetin Yeni Adresi Barış Restaurant Ayşe Çamcıoğlu

Çine’de Lezzetin Yeni Adresi Barış Restaurant Ayşe Çamcıoğlu

Çine’de ev yemekleri özlemini gideren Ayşe hanım, Ege yöresi’nin güzel yemeklerine ev mutfağı lezzetini katarak, kalite ve hijyeninden ödün vermeden, Covid-19 tedbirlerini maksimum düzeyde dikkat ederek, iş dünyasının yoğun temposundakilere, öğrenci, kursiyer ve ailelere kısaca tüm müşterilerine her gün farklı bir menü ile hizmet verdiklerini söyleyerek şöyle devam etti;

Barış Restaurant’ın ev yemeklerinin, gün içinde özlem duyulan yemekler olması sürpriz değil. Bir çok farklı çeşit arasında zeytinyağlılar başı çekiyor. Ardı sıra yöresel ot ve et yemekleri, geleneksel tüm tatlar restaurantımızda bulabilirsiniz. Ayrıca restaurantımıza gelemeyen misafirlerimize paket servisi ile hizmet verdiklerini belirtti.

Çine’de Lezzetin Yeni Adresi Barış Restaurant Ayşe Çamcıoğlu

Çine’de Lezzetin Yeni Adresi Barış Restaurant Ayşe Çamcıoğlu

Ramazan’a özel zengin menü 

Ramazan ayına özel zengin iftar menüleri de hazırladıklarını belirten Ayşe hanım, “Ramazan ayı boyunca, klasik lezzetlerimizin yanında Ramazanla bütünleşmiş lezzetleri de içeren özel menüler hazırlıyoruz. Oruç ibadetlerini yerine getiren vatandaşlarımıza, tüm gün boş kalan midelerini yormayacak hafif ve lezzetli yemekler hazırlamaya özen gösteriyoruz. Bu lezzetler için restaurantımıza gelebilir ya da paket servis alarak ulaşabilirsiniz’’ dedi.

Çine’de Lezzetin Yeni Adresi Barış Restaurant Ayşe Çamcıoğlu

Çine’de Lezzetin Yeni Adresi Barış Restaurant Ayşe Çamcıoğlu

En Büyük Destekçim Ailem

Çine’de Lezzetin Yeni Adresi Barış Restaurant Ayşe Çamcıoğlu

Çine’de Lezzetin Yeni Adresi Barış Restaurant Ayşe Çamcıoğlu

24 yıldır birlikte bu hayatı paylaştığını dile getiren Ayşe hanımın eşi Kasım Çamcıoğlu, ‘’Ayşe hanım ev mutfağındaki yeteneklerini müşterileriyle buluşturdu. Hayalini kurduğu restaurantı açması beni, oğullarım Volkan Barış Çamcıoğlu ve BahricanÇamcıoğlu’nu çok mutlu etti’’ dedi.

Çine’de Lezzetin Yeni Adresi Barış Restaurant Ayşe Çamcıoğlu

Çine’de Lezzetin Yeni Adresi Barış Restaurant Ayşe Çamcıoğlu

Mutfaktaki lezzet ve hijyeninden ödün vermeden yıldır ev yemekleri yapan  eşim Ayşe hanımın yemeklerini, “Çine’de yaşıyorsanız ya da yolunuz düştüyse Çine’deki Barış Restaurantımıza mutlaka bekleriz” dedi.

Çine’de Lezzetin Yeni Adresi Barış Restaurant Ayşe Çamcıoğlu

Çine’de Lezzetin Yeni Adresi Barış Restaurant Ayşe Çamcıoğlu

Continue Reading

Çok Okunanlar